8F Factory Vacheron Constantin Overseas 4300V Perpetual Calendar 4300V/120R-B509 41.5mm Full Rose Gold Blue Dial
Brand : Vacheron Constantin
Model : Overseas 4300V Perpetual Calendar 4300V/120R-B509
Case Diameter : 41.5mm
Movement : Cal.1120QP Automatic
Case Material : Rose Gold
Bracelet Material : Rose Gold Strap
Dial : Blue
Bezel Material : Rose Gold
Crystal : Sapphire Crystal
Water Resistance : 5 ATM
Clasp : Fold Clasp
Clasp material : Rose Gold
Shipping & Delivery
  • Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
  • DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
  • Warranty 1 year
  • Free 30-Day returns
Description
Product Detailed Description
8F New Release: Overseas 4300V Perpetual Calendar Watch
This exquisite timepiece features a 41.5mm case and is equipped with the ultra-thin 1120 QP/1 automatic mechanical movement, offering a perpetual calendar and moon phase display with a clean and balanced layout:
Day of the week at 9 o’clock
Date at 3 o’clock
Month at 12 oclock
A true masterpiece welcome to experience its timeless elegance.
Please identify the merchant when purchasing to prevent buying counterfeit 8F Factory product
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “8F Factory Vacheron Constantin Overseas 4300V Perpetual Calendar 4300V/120R-B509 41.5mm Full Rose Gold Blue Dial”